مریخ‌نورد پشتکار آماده سفر به مریخ

مریخ‌نورد پشتکار (Perseverance) آماده سفر به مریخ است و بعد از رسیدن به این سیاره سرخ رنگ فعالیت تحقیقاتی و پژوهشی مفصلی را در سطح مریخ انجام دهد.

مریخ‌نورد پشتکار آماده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز (اصلاح و ویراش از اورانوس)، از جمله آخرین بخش‌های مورد آزمایش قرار گرفته و آماده شده مریخ‌نورد پشتکار می‌توان به سیستم سیم کشی برقی آن اشاره کرد. قرار است برای تکمیل این بررسی لوله‌هایی بر روی مریخ‌نورد مذکور نصب شود که وظیفه آنها جمع‌آوری و نگهداری نمونه‌های جمع‌آوری شده از سطح مریخ است.

نمونه‌های یادشده در بازگشت مریخ‌نورد مذکور به کره زمین مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. مریخ‌نورد پشتکار جزئی از برنامه جامع‌تر و چند مرحله‌ای است که با همکاری سازمان فضایی اروپا نمونه‌ها را با روندی پیچیده به زمین بازخواهد گرداند. این مریخ‌نورد دارای هفت موتور است و سه هزار بخش مختلف برای آن در نظر گرفته شده که از جمله آنها می‌توان به یک بازوی رباتیک پیشرفته اشاره کرد.

بازوی رباتیک مذکور نمونه‌هایی از سنگ‌های سطح مریخ را جمع‌آوری کرده و آنها را بعد از مهر و موم کردن در داخل یک قوطی به زمین منتقل می‌کند. تعدادی از این سنگ‌ها با استفاده از یک مته از زیر سطح مریخ جمع‌آوری خواهند شد.

درباره ی علی آزادگان

ستاره‌شناس آماتور، معلم نجوم، فیزیک‌دان، نویسنده و مترجم، عکاس و دانشجوی دکتری تخصصی اپتیک

مطلب پیشنهادی

اولین عکس تلسکوپ فضایی جیمز وب از مریخ اسرار جو آن را آشکار می‌کند

عکس مادون قرمز از مریخ که توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب گرفته شده است، ویژگی‌های …

دیدگاهتان را بنویسید